Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DAP bölgesinin potansiyeli mercek altında

DAP BÖLGE KALKINMA İDARESİNİN SORUMLULUK ALANINDAKİ 15 İLE YÖNELİK STRATEJİK YOL HARİTASININ BELİRLENMESİ VE BÖLGESEL BİR VİZYON ORTAYA KONULMASI İÇİN DAP PERSONELLERİ TARAFINDAN YAPILAN RAPORLAMA ÇALIŞMASININ ARDINDAN PROJE FİKİRLERİNİ İÇEREN SUNUMLARLA BÖLGENİN POTANSİYELİ MASAYA YATIRILDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DAP bölgesinin potansiyeli mercek altında
147 views
11 Şubat 2021 - 12:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DAP Bölge Kalkınma İdaresinin sorumluluk alanındaki 15 ile yönelik stratejik yol haritasının belirlenmesi ve bölgesel bir vizyon ortaya konulması için DAP personelleri tarafından yapılan raporlama çalışmasının ardından proje fikirlerini içeren sunumlarla bölgenin potansiyeli masaya yatırıldı.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin sahip olduğu tarım, hayvancılık, turizm ve enerji potansiyelinin daha etkin ve verimli kullanımını sağlamak amacıyla yapılan çalışmada tespit ve analizler yer alıyor. Bunun yanı sıra, projelerin sürdürülebilirliğiyle birlikte, gelişim stratejileri belirlenmeye çalışılıyor. DAP İdaresi’nin sorumluluğunda olan illerin mevcut durumu, öne çıkan sektörleri ve uygulanabilecek güdümlü projeleri içeren sunumlarda müdahale alanlarına yönelik projelendirme çalışmaları derinlemesine irdeleniyor. Yapılan çalışmayla, yatırımın dengeli dağılımının önündeki engeller tespit edildikten sonra, katma değeri artıracak ve çarpan etkisi oluşturacak projelerin belirlenmesi yönündeki proje fikirleri netlik kazanacak, ayrıca Bölge’nin potansiyelleri öne çıkarılarak Kamu kaynaklarının etkin kullanımı ile bölgesel kalkınma hızlandırılacak.

İdarenin konferans salonunda gerçekleşen ve pandemi kurallarına uyularak yapılan sunumlara, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Başkan Yardımcısı Mehmet Özdoğan ile koordinatörler ve sunum yapacak personeller katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.