Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Devlet korumasındaki çocuklara dijital bağımlılık konusunda eğitim verildi

AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI ÇOCUK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNCE DEVLET KORUMASINDAKİ ÇOCUKLARA YÖNELİK ÇOCUK DOSTU SÖYLEŞİLER KAPSAMINDA DİJİTAL BAĞIMLILIK KONUSUNDA ONLİNE EĞİTİM VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Devlet korumasındaki çocuklara dijital bağımlılık konusunda eğitim verildi
138 views
31 Aralık 2020 - 16:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce devlet korumasındaki çocuklara yönelik çocuk dostu söyleşiler kapsamında dijital bağımlılık konusunda online eğitim verildi.

Oturum başkanlığını Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Uzman Doktor Orhan Koç’un yaptığı eğitimi Koruyucu Önleyici Hizmetler Daire Başkanı Berrin Sevil Kazancı yönetti. Oturuma Dr. Nihal Durmaz, Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Tuncay Dilci, Okul Yöneticisi Çetin Özdemir konuşmacı olarak katıldı.

AÇSH İl Müdür Yardımcısı Tamer Ekinci, çocuk dostu söyleşiler kapsamında dijital bağımlılık eğitimi verildiğini belirterek, eğitime devlet korumasındaki kuruluşların yöneticileri ve koruma altındaki çocukların katıldığını söyledi.

Ekinci, söyleşinin amaçlarına değinerek, şunları söyledi: ‘’Kitaplarla bağımız koptuğunda hayatla, istikballe olan bağımızı da koparmış oluruz. Öğrenme süreçleri kitapla birlikte sesli ve görsel iletişimi, tecrübeyi, gözlem ve tefekkürü de kapsıyor. Özellikle günümüzde bilişim teknolojilerinde ve iletişim araçlarındaki ilerleme sonucunda bilgiye erişim insanlık tarihi boyunca hiç olmadığı kadar kolay ve yaygın bir hal aldı. Bilgiye erişim kolaylaştıkça bu sefer gençlerin propaganda ve manipülasyon kaynaklarını teşhis etme, iyi bilgi kaynaklarını süzme, doğru bilgiye ulaşma konularında zorlandıklarını görüyoruz. Bu da çocuklar için rehberlik ve yönlendirme ihtiyacını daha da belirginleştirdi, bu doğrultuda eğitimlere ağırlık verildi, başta sayın genel müdürümüz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.’’

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.