Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dr. Lütfi Sezen “Anılarla Yaşamak” kitabının ikinci baskısını yaptı

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ EMEKLİ ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN HALK EDEBİYATI ARAŞTIRMACISI DR. LÜTFİ SEZEN “ANILARLA YAŞAMAK” KİTABININ İKİNCİ BASKISINI YAPTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dr. Lütfi Sezen “Anılarla Yaşamak” kitabının ikinci baskısını yaptı
106 views
30 Aralık 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atatürk Üniversitesi emekli öğretim üyelerinden Halk Edebiyatı araştırmacısı Dr. Lütfi Sezen “Anılarla Yaşamak” kitabının ikinci baskısını yaptı.

İhlas Haber Ajansı Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez’i ziyaret ederek kitabını imzalayan Halk Edebiyatı araştırmacısı Dr. Lütfi Sezen, “Anılar, belli bir yaş sınırını aşmış, kişilerin yeni kuşaklara bildiklerini ve yaşadıklarını aktarıp yol gösterdikleri yazılardır. Bir kısım deneyimlerin başkalarıyla paylaşılması arzusu vardır. Bir bakıma, olayların insan belleğinde bıraktığı izlerden hareketle geçmişi yaşamaktır. Anıya konu olan olaylar ve kişiler gerçek olduğu için yazar bunlar değiştiremez. Anıların en önemli özelliklerinden birisi de tarihî kaynak niteliği taşımasıdır. Gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlar. Anıları yaşayanların, yaşadıklarını, yaşadıkları dönemin gençlik heyecanı ile değil, belli olgunluk döneminin mantığı ile yazmaları gerekir. Ben de bu yoldan hareket ederek yaşadığım olayları 40 yılı aşan bir süre içerisinde belli deneyimler sonucunda daha gerçekçi biçimde değerlendirerek doğru olan şekliyle aktardım” diye konuştu.

Anıların en önemli özelliğinin gelecek kuşaklara ders vermesi ve iyi örnek olması olduğunu ifade eden Halk Edebiyatı araştırmacısı Dr. Lütfi Sezen “Okuyucularıma sunmaya çalıştığım anıların pek çoğunda gençlik yılları heyecanının bana yaptırdığı hataları da açıkça görebilirsiniz. Birilerini yargılayıp hesap sormak gibi bir amacımız yoktur. Bütün konu başlıkları dikkatle okunacak olursa, daha çok kendimi eleştirdiğim, daha doğrusu özeleştiride bulunduğum görülecektir. Amacım, gelecek kuşakların, yaşanan olaylardan, yapılan yanlışlıklardan ders alması, aynı hataları yapmamasıdır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.