Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Efe; İl Halk Kütüphanesinden mutlu ayrıldı

TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ ERZURUM ŞUBESİ BAŞKANI SADULLAH EFE GEÇTİĞİMİZ YIL MART AYINDAN İTİBAREN YENİ HİZMET BİNASINDA HİZMET VEREN İL HALK KÜTÜPHANESİNİ AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE İLE BAŞTAN SONA GEZDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Efe; İl Halk Kütüphanesinden mutlu ayrıldı
14 views
01 Temmuz 2021 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şubesi Başkanı Sadullah Efe geçtiğimiz yıl mart ayından itibaren yeni hizmet binasında hizmet veren İl Halk Kütüphanesini akülü tekerlekli sandalye ile baştan sona gezdi. Engellilerinde hizmete erişilebilirlikte ayrıntılı bir şekilde düşünülmüş olmasından dolayı mutlu olduğunu ve diğer kamu binaları içinde refarans alınması gerektiğini söyledi.

Kütüphane Müdürü Ahmet Duran Kardeşler’in makam odasından başlayarak kütüphanenin bütün birimlerini birlikte gezen Efe, kendisinin de 12 yıl kütüphane de çalışmış biri olarak geçmişle mukayese edilmeyecek kadar fiziksel mekan ve hizmet farkının olduğunu söyledi. Efe, bu farkı estetik olarak göze hitap eden bir anlayıştan ziyade engelsiz kütüphane anlayışının öne çıkarılmasının önemli olduğunu söyledi.

Yapılan ziyaretten memnuniyetini dile getiren İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet Duran Kardeşler engelli bireylerinde bilgiye eşit bir şekilde ulaşma haklarının olduğunu bu bağlamda kurum olarak tüm engel gruplarına hizmet etmek istediklerini ifade etti. Bunun için mimarı engellerin olmadığı ortopedik engelliler için rampa, asansör, WC görme engelliler için klavuz yol, ışitme engelliler için yönlendirme levhalarının yanısıra brail alfabesi ile basılmış materyal sesli ve büyüteçli bilgisayarla görme engelli bireylere hizmet verdiklerini, telefonla talep etmeleri durumunda ihtiyaç duyulan materyallerin eve teslim şeklinde ödünç kitap hizmeti verdiklerini yine en kısa sürede tüm personele Temel İşaret Dili Eğitimi verileceğini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.