Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eğitimcilerin “Akran Zorbalığına Karşı Akran Eğitimi e-twinning Projesi” kapsamındaki çalışmaları beğeni topladı

ERZURUM DEDEMAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRETMENLERİNDEN GÜLNUR NİŞLİ VE VAHİDE ŞEN’İN ÖNCÜLÜĞÜNDE BAŞLATILAN, ERZURUM VE ÇEVRE İLLERDEKİ BİRÇOK LİSE VE ORTAOKULUN DESTEK VERDİĞİ E-TWİNNİNG PROJESİ İLE ÖZELLİKLE ÖĞRENCİLERİN EN BÜYÜK SORUNLARININ BAŞINDA GELEN “AKRAN ZORBALIĞI, GÜVENLİ İNTERNET SORUNU, SİBER ZORBALIK, ENERJİ TASARRUFU VE KÜRESEL ÇEVRE SORUNLARI” İLE ALAKALI ÇALIŞMALAR ELE ALINARAK ÖĞRENCİLERİN YAŞADIĞI SORUNLARIN AZALTILMASI AMAÇLANIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Eğitimcilerin “Akran Zorbalığına Karşı Akran Eğitimi e-twinning Projesi” kapsamındaki çalışmaları beğeni topladı
108 views
08 Mart 2021 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erzurum Dedeman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Gülnur Nişli ve Vahide Şen’in öncülüğünde başlatılan, Erzurum ve çevre illerdeki birçok lise ve ortaokulun destek verdiği e-twinning projesi ile özellikle öğrencilerin en büyük sorunlarının başında gelen “Akran Zorbalığı, Güvenli İnternet sorunu, Siber Zorbalık, Enerji Tasarrufu ve Küresel Çevre Sorunları” ile alakalı çalışmalar ele alınarak öğrencilerin yaşadığı sorunların azaltılması amaçlanıyor.

Günümüzün en büyük sorunlarının başında gelen akran zorbalığını karşı öğrencilerin bilinçlendirilmesinin amaçlandığı e-twinning projesi ile akranların birbirine verecekleri değerler eğitimi ile bu sorunun azaltması ve akran zorbalığının önüne geçilmesi noktasında hedeflenen çalışmaların ana hatlarını oluşturuyor.

Erzurum Dedeman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Gülnur Nişli ve Vahide Şen’in projelendirerek hayata geçirdiği ve Erzurum, Artvin, Elazığ ilerinden çeşitli okulların katılım sağladığı proje kapsamında Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Selda Kızıltunç, Ziyaeddin Fahri Fındıkoğlu İmam Hatip Ortaokulundan Birgül Akıncı, Pasinler Anadolu Lisesinden Şenay Işık, Ardanuç Anadolu İmam Hatip Lisesinden Elif Beyşer ve Medine Bayındır, Mezre Ortaokulundan Zehra Taşpınar ve 43 öğrencinin katılımı ile akran zorbalığına dikkat çekmek için farklı etkinlikler düzenlendi.

Birbirinden değerli çalışmaların oluşturduğu ”e-twinning’ projesi çerçevesinde gerçekleştirilen eğitim ve çalışmalarla akranların bir birleri ile iş birliği yapması sağlanarak, değerler konusunda da farkındalık oluşturuldu. Öğrencilerin birbiri ile sağlıklı iletişim kurmaları için çeşitli ortamların sağlandığı proje ile öğrencilerin tarih, kültür ve çevre hakkında bilinçleri artırılarak akran zorbalığının yerine geçmesi büyük bir başarı ile sağlandı.

Proje kapsamında ayrıca engelli insanların yaşadığı sorunlar empati yöntemi ile öğrenciler tarafından hissedilmiş, Enerji Tasarrufu , küresel çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla tasarruf(su- elektrik) ve sıfır atık etkinlikleri ile öğrencilerin Güvenli İnternet Günü, siber zorbalık konularında da bilgilendirme çalışması yapılarak, öğrencilerin çevre bilinci ve akranlarına örnek olma becerileri kazandırıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.