Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ERVAK, öğretmenlere kitap hediye etti

ERZURUM KALKINMA VAKFI (ERVAK), ÖĞRETMENLER GÜNÜ NEDENİYLE ÖĞRETMENLERE KİTAP HEDİYE ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ERVAK, öğretmenlere kitap hediye etti
8 views
25 Kasım 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK), Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlere kitap hediye etti.

Başkan Erdal Güzel, yönetim ve mütevelli heyet üyeleri emekli Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak, Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Erol Kürkçüoğlu, Kadın Kolları Başkanı Nuran Çelenk, Hülya Güzel, Gazeteci- Yazar Kadir Sabuncuoğlu, Eğitimci- Yazar Abdurahman Zeynel’den oluşan ERVAK heyeti, Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Dumlupınar İlkokulunu ziyaret etti. Lise Müdürü Selami Topaloğlu ve İlkokul Müdürü Birkan Aydın ile öğretmenlerin gününü kutlayan ERVAK heyeti, öğretmenlere; Prof. Dr. Erol Kürkçüoğlu’nun ‘Kurtuluşunun 100. Yılında Erzurum ve Ermeniler’, ERVAK Yayınları ile Başkan Erdal Güzel’in kitaplarını hediye olarak verdi.

Çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmamızda ve cehaletle savaşımızda ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyan öğretmenleri gönülden kutlayan ERVAK Başkanı Erdal Güzel, öğretmenlere özel günlerinde sembolik bile olsa yalnız olmadıklarını hissettirmek istediklerini bildirdi. Erdal Güzel, şunları söyledi:

“Anadolu’nun her köşesinde sabırla, aşkla ve fedakârca görev yapan öğretmenlerimiz, çağdaş uygarlık yarışında koşan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmayı başarmış ve yetiştirdikleri genç kuşaklarla yarınlarımızın hazırlayıcıları olmuşlardır. Emeklerini hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aramızdan ayrılanlara rahmet, hayatta olanlara sağlık ve esenlikler diliyor, görevleri başında şehit edilen öğretmenlerimizin aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz.”

Makamların geçici öğretmenlik mesleğinin ise kutsal ve kalıcı olduğuna işaret eden Milli Eğitim eski Müdürü Fevzi Budak da öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti, şiirler okudu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.