Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erzurum Masal Evi çocuklara kapısını açtı

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN YETİŞTİRME VE GELİŞTİRME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE UNESCO TÜRKİYE MİLLÎ KOMİSYONU İŞ BİRLİĞİYLE YÜRÜTÜLEN ANADOLU MASALLARI PROJESİ 81 İLDE 81 MASAL EVİ ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA AÇILAN ERZURUM ‘ANADOLU MASAL EVİ’ FAALİYETE BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Erzurum Masal Evi çocuklara kapısını açtı
130 views
10 Şubat 2021 - 16:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonu iş birliğiyle yürütülen Anadolu Masalları Projesi 81 ilde 81 Masal Evi çalışmaları kapsamında açılan Erzurum ‘Anadolu Masal Evi’ faaliyete başladı.

Erzurum İl Millî Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, beraberindeki şube müdürleri ile Gazi Ortaokulu bünyesinde faaliyete başlayan Anadolu Masal Evini ziyaret etti.

Masalların eğitimde önemli bir role sahip olduğunu vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Anadolu Masal Evinin öğrencileri teşvik edici nitelikte olduğunu söyledi.

Öğrencilerin masal evine daha girmeden masalların dünyasına adım atacağını, ruhunda hissedeceğini belirten Kaygusuz; “Projemize velilerimizi de katarak onların da masal evine gelmelerini sağlayacağız. Çocuklarımız buraya geldiğinde tamamen bir masalın içine girip o kahramana bürünecek. Çocuklarımız, anlattığımız hikâyelerin etkinliklerini masal evimizde gerçekleştirecek.” ifadelerini kullandı.

Kaygusuz, projeyle ilgili şunları kaydetti:

“Erzurum Anadolu Masal Evinde öğrencilere yönelik masal anlatımları, atölye çalışmaları, ebru sanatı, resim çalışmaları, masal şarkıları ve türkülerle desteklenen çalışmaların yanı sıra bir de vantrilok gösterisi de sunulacak.

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerin ziyaretine açık olan Anadolu Masal Evinde çocukların kendi masallarını üretmeleri için de atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Masal evinde ayrıca kukla eğitimleri verilecek ve Anadolu çocuk oyunları da masal evinde oynatılacak. Öğretmenlere masal anlatıcılığı hizmet içi eğitimi verilecek, velilere ise çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.