Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erzurum’un turizm altyapısına KUDAKA desteği

“SEKTÖREL REKABET GÜCÜNÜN GELİŞTİRİLMESİ ALTYAPI PROGRAMI” KAPSAMINDA DESTEKLENEN VE ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLECEK OLAN “DAĞ SAFARİSİ, İP PARKI, YAPAY ÇİM KAYAĞI/ERZURUM TURİZM ALTYAPISINA DESTEK PROJESİ” İLE “ERZURUM TURİZM ALTYAPISINA DESTEK KENT ESTETİĞİ PROJESİ” İSİMLİ PROJELERİN SÖZLEŞMELERİ, ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SEKMEN VE KUDAKA GENEL SEKRETERİ OKTAY GÜVEN TARAFINDAN İMZALANDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Erzurum’un turizm altyapısına KUDAKA desteği
45 views
22 Mart 2021 - 12:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Sektörel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Altyapı Programı” kapsamında desteklenen ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülecek olan “Dağ Safarisi, İp Parkı, Yapay Çim kayağı/Erzurum Turizm Altyapısına Destek Projesi” ile “Erzurum Turizm Altyapısına Destek Kent Estetiği Projesi” isimli projelerin sözleşmeleri, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven tarafından imzalandı.

Yılın 150 günü karla örtülü olması, 3200 metreye varan zirvesi, dünyadaki tüm kayak merkezleri arasında şehre en yakın merkez olma özelliği ile Türkiye’nin en önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken Kayak Merkezi’nde turist sayısı ve çeşitliliğini artırma çalışmaları sürüyor. Bu çalışmaların devamı niteliğinde hazırlanan “Erzurum Turizm Altyapısına Destek Projesi” kapsamında dağ safarisi, ip parkı, yapay çim kayağı ekipman ve altyapı tesisleri oluşturularak hizmet çeşitliliğinin ve turizmin on iki aya yayılması hedefleniyor. Zengin tarihi geçmişi, iklimi ve coğrafi yapısı, termal su kaynakları ve gelişmiş sağlık altyapısı, yüksek rakımı nedeniyle sporcu kamplarına yönelik çok zengin bir potansiyele sahip Erzurum’un turizm kenti olmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda hazırlanan “Erzurum Turizm Altyapısına Destek Kent Estetiği Projesi” ile yürütülen fiziki iyileştirme çalışmalarının yanında ahşap cephe kaplama/sokak sağlamlaştırma çalışmalarında kullanılan ahşap malzemelerin imalatına yönelik kalite, kârlılık ve kullanım ömrünü ve imalat hızını artırarak Erzurum’un turizm alt yapısına katkı sunulması hedefleniyor.

Toplam yatırım tutarı 8,4 milyon TL olan iki projeye, yaklaşık 5 milyon TL tutarında Ajans desteği sağlanması planlanıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.