Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gülli: “Değerlerimize saygılı olunmalıdır”

TÜRK DİYANET VAKIF SEN ERZURUM ŞUBE BAŞKANI İSMAİL GÜLLİ, 11 ARALIK CUMA GÜNÜ CAMİLERİMİZDE YAPILAN YAĞMUR DUASI ÜZERİNDEN DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞININ VE DİN GÖREVLİLERİNİN HEDEF ALINMASINA YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI İLE SERT TEPKİ GÖSTERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gülli: “Değerlerimize saygılı olunmalıdır”
154 views
16 Aralık 2020 - 10:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türk Diyanet Vakıf Sen Erzurum şube başkanı İsmail Gülli, 11 Aralık Cuma günü camilerimizde yapılan yağmur duası üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığının ve din görevlilerinin hedef alınmasına yaptığı basın açıklaması ile sert tepki gösterdi.

Gülli, bazı basın yayın organlarından ve özellikle sosyal medyada üzerinden tüm camilerde yapılan yağmur duası ile ilgili haddini aşan paylaşımların kendilerini derinden üzdüğünü belirterek, “Örnek verecek olursak bir tv programında Kovid-19 salgını ve aşı tartışılıyor;

–Konuk: “Biz hala yağmur duası yaparak yağmur yağdırmaya çalışan bir topluluğuz.” “Onu eskiden cingöz hocalar da bulutu görünce yağmur duasına çıkarlardı.”

–Sunucu “Yağmur duasına artık meteorolojiden gelen bilgilere göre çıkıyoruz yani garantili yağmur duası.” Gibi alaycı ve “cingöz hocalar” diyerek rencide edici konuşmalarını esefle kınıyorum. Vatandaşlarımıza doğru bilgiyi vermek ve adında “Bilim” olan bir programa bu sözler hiç yakışmamıştır.

Yağmur duasına çıkılmasını, Allah’tan bolluk ve berekete vesile olacak yağmur yağdırması için dua edilmesini küçümsemeleri, yaşadıkları toplumun değerlerine ve inançlarına ne kadar yabancı olduklarının bir göstergesi olsa gerektir. Bir bilim insanının, yağmur duası üzerinden sanki geri kaldığımızı ima etmesi ve düşünmesi de maalesef “aydın” anlayışımızı da ortaya koymaktadır.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.