Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İdil Büyükgölcigezli, ETÜ’nün misafiri oldu

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ETÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. BÜLENT ÇAKMAK, DÜNYANIN EN PRESTİJLİ PROJE YARIŞMALARI ARASINDA GÖSTERİLEN INTEL INTERNATİONAL SCİENCE AND ENGİNEERİNG FAİR’DE (ISEF) ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ALANINDA DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜ OLAN İDİL BÜYÜKGÖLCİGEZLİ’Yİ VE ERZURUM İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ REMZİ SAKAOĞLU BİLİM VE SANAT MERKEZİ (BİLSEM) MÜDÜRÜ UZM. PSK. UĞUR ELMAS’I MAKAMINDA AĞIRLADI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İdil Büyükgölcigezli, ETÜ’nün misafiri oldu
90 views
03 Haziran 2021 - 9:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, dünyanın en prestijli proje yarışmaları arasında gösterilen Intel International Science and Engineering Fair’de (ISEF) Çevre Mühendisliği alanında dünya dördüncüsü olan İdil Büyükgölcigezli’yi ve Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürü Uzm. Psk. Uğur Elmas’ı makamında ağırladı.

ABD’de düzenlenen dünyanın en büyük üniversite öncesi bilimsel araştırma fuarı olan ISEF’de Pyracantha Coccinea bitkisi kullanılarak tekstil fabrikası atıklarının zararlarını azaltmaya yönelik geliştirdiği proje ile Çevre Mühendisliği alanında, büyük ödül kategorisinde dördüncü olan Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden İdil Büyükgölcigezli’yi tebrik eden ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, ”Erzurum’a ve ülkemize bu haklı gururu yaşattıkları için başta projenin mimarı olan İdil’i, danışman hocamızı, Erzurum BİLSEM Müdürü Uğur Elmas’ı ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor Başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca ETÜ olarak Erzurum BİLSEM’le yapmış olduğumuz protokol kapsamında laboratuvarlarımızın böylesine önemli bir projenin Ar-Ge aşamasında kullanılmasından dolayı da büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

“BİLSEM’e Destek Vermeye Devam Edeceğiz”

Bilimsel ve teknik açıdan taşıdığı misyon itibariyle Erzurum Bilim ve Sanat Merkezinin faaliyetlerini yakından takip ettiğini aktaran Rektör Bülent Çakmak, ETÜ olarak ülkemizde bilimin, sanatın ve teknolojinin alanında ileriye gitmesi için gençlere yol gösteren BİLSEM’e gereken her konuda destek vermeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.