Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İlçeye animasyon ve çizgi filmli tanıtım

OLUR KAYMAKAMI İLKER EKER TARAFINDAN SENARYOSU YAZILAN TANITIM FİLMİ ANİMASYON VE ÇİZGİ FİLM OLARAK DÜZENLENDİ. TÜRKİYE’DE BİR İLK OLAN ÇALIŞMA İZLEYENLERDEN TAM NOT ALDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İlçeye animasyon ve çizgi filmli tanıtım
165 views
02 Ekim 2020 - 10:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Olur Kaymakamı İlker Eker tarafından senaryosu yazılan tanıtım filmi animasyon ve çizgi film olarak düzenlendi. Türkiye’de bir ilk olan çalışma izleyenlerden tam not aldı.

Olur Kaymakamı İlker Eker, yapılan çalışma hakkında yaptığı açıklamada, “İlçede bulunan öğretmenlerimiz ile altı ay önce bir toplantı yaptık. Toplantı neticesinde Olur ilçemizi nasıl tanıtabilir. Çıkış yolumuz bir dergi şeklindeydi. Animasyonu yapan öğretmenimiz bu tür etkinliklerde görev aldığı için deneyimliydi. Hikaye şöyle başlıyor. Olur İlçemizde bulunan vatandaşlar zaman içerisinde ilçeden ayrılarak batıya göç etmişler. Bursa’ya giden yerleşen ve zamanla memleket hasreti çeken bir vatandaşımızı ele aldık. Bu animasyonla memleket hasreti çekenlere derman olmaya çalıştık. İlk bölüm altı ay içerisinde tamamlandı. İkinci proje olarak da bildiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanlığı’nın da ders olarak okuttuğu Değerler Eğitim Projesi bizlerde Erzurum Valiliği bünyesinde Erzurum’da başarıyı artırma kapsamında bizlerinde bir katkısı olsun istedik. Hikayemizin ismi ‘’ EMPATİ ‘’ ilk kez çizgi roman şeklinde ilk defa ülkemizde belki de bir ilk olacak çalışma yaptık. Hikayeyi ben yazdım. Ben yazdım ama benim arkamda çok büyük emekleri olan öğretmenlerimiz vardır. Ülkemizde öğretmenlerimizin isteyip de başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Bu eserden sonra ikinci bir hikayemiz olacak, öğretmenlerimizle bir toplantı yapıp kendilerinden hikayeler isteyeceğiz. Benim aklımda yine bir konu var, inşallah hayata geçireceğiz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.