Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İspir’de Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliği

İSPİR BELEDİYESİNCE “AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI” KAPSAMINDA AVRUPA BİRLİĞİ DELEGASYONU VE TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİNİN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU “HERKES İÇİN SIFIR EMİSYON” VE “FİZİKSEL AKTİVİTE” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İspir’de Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliği
130 views
19 Eylül 2020 - 22:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İspir Belediyesince “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında Avrupa Birliği Delegasyonu ve Türkiye Belediyeler Birliğinin düzenlemiş olduğu “Herkes İçin Sıfır Emisyon” ve “Fiziksel Aktivite” etkinliği gerçekleştirildi.

İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, “Avrupa Hareketlilik Haftası’nı sıfır emisyonlu hareketlilik ile kutluyoruz. Gelecek nesillere yaşanabilir temiz bir dünya ve huzur dolu bir yaşam bırakabilmek için 16 Eylül-22 Eylül tarihleri arasında fiziksel aktivite ve araçsız bir yaşama farkındalık oluşturmak adına İspir ilçemizin farklı noktalarında farklı aktiviteler düzenliyoruz” diye konuştu.

Amaçlarının sağlıklı bir fiziksel aktiviteyi teşvik etmek olduğunu belirten Coşkun, bu kapsamda yapılacak etkinlikleri şöyle anlattı:

“İlçemizin turizme dönük noktalarında farklı bir yaklaşım ile bir hafta boyunca program hazırladık. Hazırladığımız bu program kapsamında hem potansiyelimizi açığa çıkarmak hem de doğaya, diğer canlılara ve bizden sonraki gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzun olduğuna vurgu yaptık. Açılış aktivitemizi 3200 rakımlı Kaçkarlar’ın zirvesinde İspir Yedigöller’de profesyonel dağcı arkadaşlarımız ile başlattık. Ardından ilçemizin içinden geçen Çoruh Nehri’nin coşkun sularında adrenalin hissiyatını kol kaslarımızda yaşayarak gerçekleştirdik. Bugün ise belirlemiş olduğumuz rotada pandemiden dolayı sınırlı katılım ile koşumuzu gerçekleştirdik. Bir hafta boyunca oluşturduğumuz etkinlik aktivitelerimize dart, bisiklet turu ve birlikte yürüyelim programları ile gerçekleştireceğiz. Etkinliğimizin son günü 22 Eylül tarihinde ise bir sokağımızı trafiğe kapatarak düzenleyeceğimiz kültür ve sanat etkinlikleri ile sonlandıracağız. Pandemi münasebetiyle halkımızın katılım sağlayamadığı programa sağlıklı, huzurlu ve barış dolu bir dünya için maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak sürdürülebilir sağlıklı yaşam başlığı altında sürekli bir hale getireceğiz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.