Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milletvekili Aydemir’den Başkan Yücelik’e ziyaret

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ (AK PARTİ) ERZURUM MİLLETVEKİLİ İBRAHİM AYDEMİR, ERZURUM TİCARET VE SANAYİ ODASI (ETSO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI LÜTFÜ YÜCELİK’İ ZİYARET EDEREK, ŞEHRİN EKONOMİSİ VE İŞ DÜNYASININ MESELELERİNE YÖNELİK İSTİŞARELERDE BULUNDU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Milletvekili Aydemir’den Başkan Yücelik’e ziyaret
76 views
17 Eylül 2021 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik’i ziyaret ederek, şehrin ekonomisi ve iş dünyasının meselelerine yönelik istişarelerde bulundu.

AK Parti il yöneticileriyle birlikte Başkan Yücelik’i ziyaret eden Milletvekili Aydemir, sorunların çözümünde istişarenin önemine dikkat çekti. Bu anlamda, iktidar partisi olarak vatandaşın beklediği hizmetlerin, projelerin hayata geçirilmesinde ve mevcut sorunların çözüme kavuşturulmasında istişareye ve yerinde tespitlere özen gösterdiklerinin altını çizen Aydemir, ekonomiye dinamizm katan reel sektör temsilcileriyle de her an dirsek temasında olmaya çaba gösterdiklerini ifade etti. İş dünyası temsilciliği ve sanayicilik anlamında ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik’in büyük bir bilgi birikimi ve tecrübeye sahip duayen bir isim olduğunu kaydeden Aydemir, “Bu sebeple, şehrimizin ve özellikle iş insanlarımızın sorunlarının çözümüne yönelik her zaman kendisiyle istişare ediyoruz. Bizler, şehrimizi, bölgemizi ve ülkemizi her alanda daha iyi noktalara getirmek için; birbirimizi anlamaya, birlikte çalışmaya, güç birliği yapmaya, bu şekilde sorunlara çözüm üretmeye ve yeni projeleri hayata geçirmeye mecburuz” dedi.

“Sorunlarımızı muhataplarına ilettik”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik de kolektif çalışmaya ve istişareye kendisinin de büyük önem verdiğini vurguladı. Yaklaşık 1 buçuk yıldır bütün dünyayı etkisi altına alan pandeminin, toplum sağlığı ve sosyal hayatı olduğu gibi ülke ekonomilerini de etkisi altına aldığını belirten Başkan Yücelik, ülkemizde de alınan tedbirlerle bu etkinin azaltılmaya çalışıldığını hatırlattı. ETSO’nun, bu dönemde işletmelerin ve çalışanların yaşadığı sıkıntıların çözümü noktasındaki kişi ve kurumlarla sürekli irtibat halinde olduğunu anlatan Yücelik şunları söyledi; “Ülke olarak yaşadığımız bu zor süreçte, üst kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) aracılığıyla, Hazine ve Maliye Bakanlığı başta olmak üzere Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, milletvekillerimiz, il yöneticilerimiz ve ilgili bürokratlara düzenlediğimiz online toplantılarda sorunlarımızı, talep ve beklentilerimizi ilettik. Yine bu taleplerimizi aynı şekilde TOBB aracılığıyla Cumhurbaşkanlığı’na ulaştırdık. Devletimiz de, yaşanan sıkıntılara imkanlar ölçüsünde çözüm buldu. İş dünyasının ve çalışanların bu dönemde mağdur olmaması için gereken desteği sağladı”

“İkinci bir kapanmayı kaldıramayız”

Ülke ekonomisinin ikinci bir kapanma dönemini kaldıramayacağını ifade eden Başkan Yücelik şöyle devam etti; “Salgından kurtulmak için hepimiz sorumlulukla hareket etmeliyiz. Aşıyı ve pandemi tedbirlerini toplumun bütün fertleri önemsemeli ve başka insanların sıkıntı yaşamasına sebep olmamalıyız. Bununla birlikte ekonomimizin, enflasyon ve kur baskısından kurtulması gerekiyor. Kurdaki artış iş yapmayı, yatırım yapmayı zorlaştırıyor. Pahalılık, üretimin, ticaretin ve vatandaşın belini büküyor. En hızlı şekilde ekonominin sırtındaki kur ve enflasyon yükünün atılıp, fiyat istikrarının sağlaması için çaba gösterilmesi gerekiyor. Bu sağlandığı takdirde iş dünyamız da çalışmaya, üretmeye ve istihdam sağlamaya devam edip, ülke ekonomisine katkısını sürdürecektir.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.