Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Naim Karataş’tan yeni yılda Mekke’nin fethi vurgusu

MHP ERZURUM İL BAŞKANI NAİM KARATAŞ YAYIMLADIĞI YENİ YIL MESAJINDA MEKKE’NİN FETHİNE DİKKAT ÇEKEREK GÜNÜMÜZDE MÜSLÜMAN TOPRAKLARDA YAŞANAN OLUMSUZLUKLARIN SON BULMASI İÇİN DUA EDİLMESİNE İŞARET ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Naim Karataş’tan yeni yılda Mekke’nin fethi vurgusu
174 views
01 Ocak 2021 - 10:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş yayımladığı yeni yıl mesajında Mekke’nin fethine dikkat çekerek günümüzde Müslüman topraklarda yaşanan olumsuzlukların son bulması için dua edilmesine işaret etti.

MHP İl Başkanı Karataş 2021 yılının tüm insanlığa ve ülkemize hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak Mekke’nin fethinin önemine işaret etti.

Tarihsel olarak bu olayın hatırlanması gerektiğine işaret eden Karataş, “İslam peygamberi Hz. Muhammed, Hicret’in 8. yılı, Ramazan ayının 10. günü, 10 bin kişilik bir ordu ile Medine’den çıktı (1 Ocak 630). 20 Ramazan’da (11 Ocak 630) Hz. Muhammed ordusunu 4 kola ayırdı ve ordusuna şu emri verdi: “Size karşı konulmadıkça, size saldırılmadıkça, hiç kimseyle çarpışmaya girmeyeceksiniz, hiç kimseyi öldürmeyeceksiniz.” İşte bizle bu tarihsel olayın dönümü içerisinde ve bilincinde olmamız gerekiyor.

İslamiyet’in ilk savaşlarından bir tanesi olan Mekke’nin fethi, Müslümanların kesin zaferi ile sonuçlanmıştır. Mekke’nin şirkten, putperestlikten ve bütün diğer hurafelerden arınmasını sağlayan Mekke’nin fethi bu anlamda bugün bizlere ışık olmaya devam ediyor.

Yeni yıl bütün insanlığa ve ülkemize barış, kardeşlik ve huzur getirsin. Yeni yılda birlik ve beraberliğimizin daha da çok artmasını, dünyadaki hepimizi yaralayan insanlık dışı manzaraların son bulmasını, İslam dünyası üzerindeki kara bulutların dağılıp barış ve huzura kavuşmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.