Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pandemi süreci ve eğitimde dijital dönüşüm

16 MART 2020’DEN İTİBAREN ONLİNE EĞİTİM SİSTEMİNE GEÇEN “İLK KOLEJ” OLMA UNVANINA SAHİP ÖZEL BİLGE KOLEJİ, HER GEÇEN GÜN BİR ADIM DAHA İLERİ GİDEREK FARKINI ORTAYA KOYUYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Pandemi süreci ve eğitimde dijital dönüşüm
218 views
22 Aralık 2020 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tüm dünya ülkelerini etkisi altına alan korona virüsün Türkiye’de görülmesinin üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Birçok alanda farklı şekillerde etkisini göstermeye ise devam ediyor. Bu küresel salgının birey sağlığına, psikolojisine ve ülke ekonomisine olumsuz etkileri ise yadsınamaz bir gerçek. Eğitim sektörü de bu pandemiden nasibini alan alanların başında geliyor.

Salgının yayılmaya başlamasından itibaren online devam edilmesi kararlaştırılan eğitim-öğretim faaliyetleri, dijital teknolojinin etkisinin daha da ön plana çıkmasına sebep oldu.

Böylesi bir ortamda 16 Mart 2020’den itibaren online eğitim sistemine geçen “ilk kolej” olma unvanına sahip Özel Bilge Koleji, her geçen gün bir adım daha ileri giderek farkını ortaya koyuyor.

Bireysel farklılıklara önem veren Özel Bilge Koleji, eğitimde eksiksiz hizmet verebilmek amacıyla işlenen konularda eksik öğrencileri tespit ederek onlara etüt talep etme imkânı sunuyor. Etüt talebinde bulunan tüm öğrencilerin tercihi olan öğretmenden, istediği konuda akşam 22.00’e kadar özel dersler almasının yanı sıra öğrencilerin motivasyonlarını yüksek tutmak amacıyla “Hayatın İçinden İnsan Öyküleri” adlı seminerler düzenleniyor. Çeşitli mesleklerden alanında uzman kişilerin konuk edildiği seminerler, öğrencilerin üniversite ve meslek tercihinde bulunurken nelere dikkat etmeleri konusundaki yollarına ışık tutmakta ve bu konudaki sorularına cevap buluyor.

Sosyal aktivitelerle ve spordaki başarısıyla da tanınan Özel Bilge Koleji, öğrencilerin evde kaldığı süreci daha sağlıklı ve verimli geçirmesi için kitap okuma etkinlikleri de düzenliyor. Online olarak gerçekleştirilen bu etkinlikler, okumayı sevdirmek, kendini ifade gücünü geliştirmeye hizmet etmekle birlikte farklı sınıf seviyelerinden öğrencileri bir araya getirerek haftalık okudukları kitaplar üzerine görüşlerini beyan etme imkânı sunuyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.