Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

QLTS Sınavı Atatürk Üniversitesinde yapılacak

BAŞKA ÜLKELERDEKİ AVUKATLARIN İNGİLTERE VE GALLER’DE DOSYA AVUKATI (SOLİCİTOR) OLARAK ÇALIŞMALARINA İMKÂN SAĞLAMAK ÜZERE GETİRİLMİŞ OLAN KALİFİYE AVUKATLAR TRANSFER PROGRAMI (THE QUALİFİED LAWYERS TRANSFER SCHEME – QLTS) İLK DEFA ATATÜRK ÜNİVERSİTESİNDE UYGULANACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
QLTS Sınavı Atatürk Üniversitesinde yapılacak
112 views
02 Temmuz 2021 - 10:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başka ülkelerdeki avukatların İngiltere ve Galler’de dosya avukatı (solicitor) olarak çalışmalarına imkân sağlamak üzere getirilmiş olan Kalifiye Avukatlar Transfer Programı (The Qualified Lawyers Transfer Scheme-QLTS) ilk defa Atatürk Üniversitesinde uygulanacak.

Türkiye’de meslek hayatlarına devam eden avukatların, İngiltere ve Galler’de dosya avukatı (solicitor) olarak akredite olmaları için yapılan QLTS sınavının Atatürk Üniversitesi bünyesinde gerçekleştiriliyor olmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, bu sınavın üniversitenin prestijine ve uluslararasılaşma vizyonuna katkı sağladığını söyleyerek sınava girecek olan adaylara şimdiden başarılar diledi.

Akredite Olmanın En Hızlı Yolu

Uluslararası birçok sınavı bünyesinde barındıran ve bu sınavları tek bir merkezde yapma özelliği ile de ön plana çıkan Atatürk Üniversitesi Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü, yeni bir sınavı daha yapma hakkına sahip oldu. Birim Koordinatörü Öğr. Gör. Cengizhan Akdağ, ülkemizde meslek hayatlarına devam eden avukatların kariyerlerine katkı sunacak olan Kalifiye Avukatlar Transfer Programının (The Qualified Lawyers Transfer Scheme – QLTS) staj ve deneyim şartı aramadığını ifade ederek adayların çoktan seçmeli ve uygulamalı sınavlara tabii tâbi tutulacağını söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.