Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Spor Bilimleri Akreditasyon Kurulundan Rektör Çomaklı’ya ziyaret

SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ İLE KIŞ SPORLARI VE SPOR BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜNDE VERİLEN EĞİTİMLERLE SPOR ALANINDA TÜRKİYE’DE BİR MARKA HALİNE GELEN ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ, BAŞTA KIŞ SPORLARI OLMAK ÜZERE BİRÇOK BRANŞTA ELDE EDİLEN BAŞARILARIN DEVAMININ SAĞLANMASI VE ÖĞRENCİLERE DAHA KALİTELİ BİR EĞİTİM VERİLMESİ AMACIYLA FAKÜLTE VE BÖLÜMLERİN AKREDİTE İŞLEMLERİNE DEVAM EDİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Spor Bilimleri Akreditasyon Kurulundan Rektör Çomaklı’ya ziyaret
107 views
16 Nisan 2021 - 10:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Spor Bilimleri Fakültesi ile Kış Sporları ve Spor Bilimleri Enstitüsünde verilen eğitimlerle spor alanında Türkiye’de bir marka haline gelen Atatürk Üniversitesi, başta kış sporları olmak üzere birçok branşta elde edilen başarıların devamının sağlanması ve öğrencilere daha kaliteli bir eğitim verilmesi amacıyla fakülte ve bölümlerin akredite işlemlerine devam ediyor.

Bu kapsamda Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği ve Antrenörlük Eğitimi Bölümlerinin akredite olması için girişimlerde bulunan Spor Bilimleri Fakültesi çalışmalarını sürdürürken, Spor Bilimleri Akreditasyon Kurulu ise gelişmeleri değerlendirmek üzere Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, bölümlerin akredite olması için yürütülen çalışmalardan bahseden Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necip Fazıl Kishalı, fakültenin verdiği eğitimin kalitesini göstermek için akreditenin önemli olduğunu belirterek bu konuda Rektör Çomaklı’dan destek istedi.

Yükseköğretim kurumlarının yüksek standartlarını garanti etmeleri ve sürekli geliştirerek kaliteyi arttırmaları açısından akreditenin mühim olduğuna değinen Rektör Çomaklı, ayrıca öğrencilere de yüksek lisans müracaatlarında, yurtdışı başvurularında ve öğrenci değişim programlarında avantaj sağladığını söyledi

Atatürk Üniversitesinde yakın zamanda çeşitli fakültelerin akredite olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Çomaklı, diğer fakültelerde olduğu gibi Spor Bilimleri Fakültesine de gereken desteğin verileceğini aktardı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.