Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zirve geleneği bozulmadı

ERZURUM’UN EĞİTİMDEKİ ÖNCÜ KURUMLARINDAN ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ÖZEL VAKIF OKULLARI, COVİD-19 SALGIN DÖNEMİNDE DE EĞİTİM-ÖĞRETİME YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERLE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Zirve geleneği bozulmadı
228 views
12 Şubat 2021 - 16:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erzurum’un eğitimdeki öncü kurumlarından Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf Okulları, Covid-19 salgın döneminde de eğitim-öğretime yenilikçi çözümlerle hız kesmeden devam ediyor.

2019-2020 eğitim-öğretim yılında Erzurum’un TÜBİTAK için en çok proje üreten okulu olan Özel Vakıf Okulları, bölge elemelerine kalan projeleriyle geçen yıl adından söz ettirmişti. Geçtiğimiz eğitim dönemini; akademik, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle zirvede tamamlayan kurum, 2020-2021 yılı için de eğitim programları ve projelerle eğitim sürecini maksimum etkileşimle ve verimlilikle sürdürüyor.

E-twinning Programlarına Toplamda 438 Öğrenci ile Başvuruda Bulunuldu

Öğrencilerin evde geçen sürelerini en verimli şekilde değerlendirmeleri için TÜBİTAK’ın yanında uluslararası saygınlığı olan kurumlarla çalışmalarını sürdüren Özel Vakıf Okulları, TÜBİTAK’taki başarılarına bu sene de uluslararası eşgüdümlü proje platformu olan “e-twinning”i ekledi. Bütün sınıf aralıklarında Erzurum’u başarıyla temsil eden Özel Vakıf Okulları, Atatürk Üniversitesinin uluslararası prestijini anaokulu, ilkokul ve ortaokul kade melerinde de yansıtıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Atatürk Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Genel Müdürü Erdal Karagülle, e-twinning projeleri sayesinde öğrencilerin hem “yaparak-yaşayarak” öğrenme süreçlerini etkileşimli ve eğlenceli bir şekilde sürdürdüğüne hem de geleceğin Türkiye’sini inşa etme sürecine kendilerini en ileri düzeyde yetiştirerek katkıda bulunduklarına dikkat çekti.

Bu yıl TÜBİTAK’a 55 öğrenciyle 42 proje geliştirdiklerini vurgulayan ve bu doğrultuda e-twinning programlarına toplamda 438 öğrenci gibi eşi görülmemiş bir sayıyla katılımın sağlandığını belirten Genel Müdür Karagülle: “Bu doğrultuda 75 proje geliştirdik. Geçmişinden gelen birikimi, çağın getirdiği ihtiyaç ve yeniliklerle desteklemeye devam eden Özel Vakıf Okullarımız, pandemi sürecinin olumsuzluklarını bu sayede sıfır seviyesine indirip şehrinin gurur kaynağı olmaya devam etti” şeklinde konuştu.

Rektör Çomaklı: “Öğrencilerimize Sınıf Ortamı Oluşturduk”

Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf Okullarının ilköğretimde bir marka haline geldiğine değinen Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, pandemi sürecinde de öğrencilerine kesintisiz bir eğitim sunarak çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini söyledi. Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerine sınıf ortamı oluşturan ve en yüksek seviyede eğitim veren özverili öğretmenleri de kutlayan Rektör Çomaklı: “Gerek uzaktan eğitim surecinde gerek proje üretimi noktasında yoğun bir şekilde gayret eden ve emek veren tüm Özel Vakıf Okulu ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.