Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ağırlıklı olarak uzaktan eğitim modeline yönelik hazırlıklarda son aşamaya gelindi

YENİ EĞİTİM DÖNEMİ GÜZ YARIYILININ, YÜKSEKÖĞRETİM KURULU TARAFINDAN YAYIMLANAN “KÜRESEL SALGINDA YENİ NORMALLEŞME SÜRECİ” REHBERİ VE SAĞLIK BAKANLIĞI GÖRÜŞLERİ DOĞRULTUSUNDA AĞIRLIKLI OLARAK UZAKTAN EĞİTİM YOLUYLA VERİLMESİ KARARININ ARDINDAN ÇALIŞMALARINA HIZ VEREN ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ BU KAPSAMDA BİRÇOK UYGULAMAYI HAYATA GEÇİRDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ağırlıklı olarak uzaktan eğitim modeline yönelik hazırlıklarda son aşamaya gelindi
184 views
02 Ekim 2020 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeni eğitim dönemi güz yarıyılının, Yükseköğretim Kurulu tarafından yayımlanan “Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci” rehberi ve Sağlık Bakanlığı görüşleri doğrultusunda ağırlıklı olarak uzaktan eğitim yoluyla verilmesi kararının ardından çalışmalarına hız veren Atatürk Üniversitesi bu kapsamda birçok uygulamayı hayata geçirdi.

Öğrenci oryantasyonu (senkron) için online dersin tasarlandığı Atatürk Üniversitesinde bir çok birimin (KİD, ATAUZEM, ÖİDB ve DDYO) iş birliğiyle 7 modülden oluşan online öğrenci oryantasyon dersi hazırlandı.

Tüm öğrenciler tarafından görülebilecek şekilde tanımlanan oryantasyon dersi kapsamında Atatürk Üniversitesi olanaklarının tanıtımı, Covid-19 virüsü hakkında bilgilendirme, pandemi döneminde eğitim koşulları, bilgisayar kullanımı ve sağlık, eğitim-öğretim süreçleri ile ilgili bilgiler, pandemi dönemi uzaktan eğitimin işleyişi, uzaktan eğitimde kullanılacak sistem tanıtımları ve kütüphane olanakları hakkında bilgilendirmeler yapılarak Atatürk Üniversitesine yeni başlayan öğrencilerin merak ettiği hususlara cevap verilmeye çalışıldı.

Eş Zamanlı Oryantasyon Oturumları Düzenleniyor

Öğrencilere yönelik hazırlanan oryantasyon dersinin yanı sıra, kazandıkları programdaki öğretim elemanları ile tanışma oturumlarına katılabilen öğrenciler, bu sayede müfredat programı, bölüm/fakülte olanakları, bölüm istihdam olanakları ve uzaktan öğretim süreçleri ile ilgili sorularına da cevap bulabiliyorlar.

Pandemi dönemi uzaktan eğitim süreçleri hakkında bilgilendirmelerin tek merkezden yapıldığı https://egitimedevam.atauni.edu.tr/index.php/genel/ sayfası güncellenerek, öğretim elemanı ve öğrenciler için bu dönemde ilk başvurulacak yer olma noktasında büyük önem arz ediyor.

DBS ile Entegre Canlı Sınıf Altyapısı Oluşturuldu

ATABAUM tarafından yapılan teknik çalışmalar neticesiyle açık kaynak canlı sınıf sistemi olan Big Blue Buttton BAUM bünyesinde yönetilen sunuculara kurularak, DBS sistemi entegrasyonu sağlanan Atatürk Üniversitesinde öğrenci ve öğretim üyelerinin kişisel bilgileri güvenli bir şekilde saklanabiliyor. Bu sayede canlı dersler hem öğretim üyeleri, hem de öğrenciler tarafından kolaylıkla kullanılarak yöneticiler tarafından izlenebilmesinin yanı sıra canlı ders sonrası kayıtlar DBS’ye otomatik olarak düşüyor.

Hibrit Eğitim İçin Üniversite Olanakları Genişletiliyor

Her birimine teknoloji destekli sınıflar kurulan Atatürk Üniversitesinde, Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofisi ile ATAUZEM tarafından hazırlanan canlı sınıf ve eğitim sınıf modelleriyle öğretim üyeleri farklı şekillerde ders anlatabilecek.

Arapça, İngilizce, Almanca ve Rusça dersleri muafiyet sınavlarının, ilgili birimler olan ATABAUM ve ATAUZEM iş birliği ile online yapıldığı üniversitede, ATABAUM’un teknik altyapı, ATAUZEM’in ise sistem kullanımı ile destek kısımlarında rol aldığı online muafiyet sınavı sürecinde binden fazla öğrencinin sınavı başarıyla tamamlandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.