Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon’a uluslararası onay

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON ANABİLİM DALI, AVRUPA REJYONAL ANESTEZİ DERNEĞİ (EUROPEAN SOCİETY OF REGİONAL ANESTHESİA – ESRA) TARAFINDAN BÖLGESEL ANESTEZİ EĞİTİMİ VEREBİLEN MERKEZ OLARAK KABUL EDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Anesteziyoloji ve Reanimasyon’a uluslararası onay
256 views
04 Ocak 2021 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı, Avrupa Rejyonal Anestezi Derneği (European Society of Regional Anesthesia-ESRA) tarafından Bölgesel Anestezi Eğitimi Verebilen Merkez olarak kabul edildi.

Atatürk Üniversitesinin vizyon projesi olan ve değişimin temelini oluşturan Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi kapsamında ağırlık verilen tıp alanlarından Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı, Avrupa Rejyonal Anestezi Derneği tarafından ESRA Onaylı Rejyonal Anestezi Eğitimi (ESRA Approved Training Institution) vermeye hak kazandı.

Konu ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabili Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr. İlker İnce, Atatürk Üniversitesinin üzerine yoğunlaştığı alanlardan birisi olan Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalının yapmış olduğu çalışmaların karşılığını almış olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek: “Ekip olarak göstermiş olduğumuz performans ile ulusal olarak yetkinliğimizi gösterdikten sonra, uluslararası alanda da yüksek kalitede bölgesel anestezi eğitimi veren bir merkez olarak kabul edilmemiz bizleri oldukça sevindirdi. Bölgesel anestezi uygulamalarında uzun yılların bilgi ve tecrübesiyle üniversitemizi uluslararası arenada daha da tanınır hale getirmek için çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

Avrupa Rejyonal Anestezi Derneği tarafından bölgesel anestezi eğitimi verme yetkinliği tanınan Atatürk Üniversitesinin bu doğrultuda birçok hakkı da elde ettiğini vurgulayan Doç. Dr. İnce: “Bu kapsamda üniversitemizi yurt dışından gözlemci (Observer) ve araştırmacıların (Research Fellow) ziyaret etmeleri sağlamış olacak ve bu durum üniversitemizin uluslararası tanınırlığını her geçen gün artıracak. Bu vesile ile bu zorlu ve yorucu süreçte desteklerini esirgemeyen çalışma arkadaşlarıma, hastane yönetimimize ve Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Girişimciliği, Yenilikçiliği ve Kaliteyi Ön Planda Tutuyoruz”

Atatürk Üniversitesinin açıklanan her dünya sıralamasında yer alması, akademisyenlerinin yapmış olduğu çalışmaların ödüllendirilmesi, fakülte ile bölümlerinin akredite edilmesi ve önde gelen birçok prestijli dernek tarafından eğitimlerinin onaylanmasının 64 yıllık bilgi birikimin karşılığı olduğuna vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, bu doğrultuda Avrupa Rejyonal Anestezi Derneği tarafından Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalının Bölgesel Anestezi Eğitimi Verebilen Merkez olarak kabul edilmesinin Atatürk Üniversitesinin araştırma üniversiteleri arasında yer alma hedefine yönelik önemli bir adım olduğuna dikkat çekti.

Böylesine önemli bir alanda uluslararası kabul gören Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyelerini kutlayan Çomaklı, tüm ekibe çalışmalarında başarılar diledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.