Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atatürk Üniversitesi Kalkınma Vakfının yeni Genel Müdürü Erdal Karagülle oldu

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİNDE BİLİMSEL VE AKADEMİK ALANDA YAŞANAN DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM, BİRİMLERDE DE DEVAM EDİYOR. BU KAPSAMDA UZUN SÜRE ÖZEL VAKIF OKULLARI KAMPÜS MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNİ YÜRÜTEN ERDAL KARAGÜLLE, REKTÖR PROF. DR. ÖMER ÇOMAKLI’NIN TENSİPLERİYLE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ KALKINMA VAKFININ YENİ GENEL MÜDÜRÜ OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Atatürk Üniversitesi Kalkınma Vakfının yeni Genel Müdürü Erdal Karagülle oldu
236 views
09 Ekim 2020 - 17:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atatürk Üniversitesinde bilimsel ve akademik alanda yaşanan değişim ve dönüşüm, birimlerde de devam ediyor. Bu kapsamda uzun süre Özel Vakıf Okulları Kampüs Müdürlüğü görevini yürüten Erdal Karagülle, Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın tensipleriyle Atatürk Üniversitesi Kalkınma Vakfının yeni genel müdürü oldu.

Atatürk Üniversitesi tarafından öğrencilere, öğretim üyelerine ve şehirdeki eğitime katkıda bulunmak amacıyla kurulan ve günümüze kadar birçok başarılı projenin altına imza atan Kalkınma Vakfının genel müdürü olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Karagülle, Özel Vakıf Okulları bünyesinde başarılı işlere imza atıklarını belirterek yeni dönemde de eğitime katkı sunmak üzere çalışmalara yoğun bir şekilde devam edeceklerini söyledi.

“Vakfımız, Üniversitemiz Adına Faydalı İşlere İmza Atıyor”

“Vakfın temel amacının dar gelirli öğrencilerimize burs imkânı sağlamak ve öğretim üyelerimizin bilimsel araştırmalarına katkı sunmaktır” diyen Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı ise: “Kalkınma Vakfımız; öğretim üyelerimizin şehrimizde yaptığı bilimsel çalışmalar sonucu ürettiği bilimsel bilgileri ilk elden şehrimizle paylaşarak şehir-üniversite bütünleşmesine katkıda bulunuyor. Vakfın önemi de burada ortaya çıkıyor. Halk ve kent ile bütünleşmiş üniversite olmak, üniversitenin vatandaş ile birlik olmasını sağlamak, toplumun rahatlıkla üniversite ile temas kurabilmesine zemin hazırlamak, üniversitenin çok daha etkin olmasını ve faydalı işler yapmasını sağlıyor” dedi.

Sadece bünyesinde çalışan akademik ve idari personelin değil, çatısı altında eğitim alan öğrencilerinin de sürekli gelişimleri konusunda önde gelen çalışmalara imza attığını belirten Çomaklı: “İşte tam bu noktada üniversitemizde eğitim alan dar gelirli öğrencilerimize burs vermek, yurt içi ve yurt dışı sempozyum, kongre gibi bilimsel çalışmalarda öğretim elemanlarımızı daha çok desteklemek, araştırma projelerine katkı sunmak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalara yeni müdürümüz Erdal Karagülle ile daha da yüksek bir performansla devam edeceğimize inanıyor, kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.