Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çelebi: “Öğretmenler günü buruk kutlanıyor”

DEMOKRAT EĞİTİMCİLER SENDİKASI (DES) GENEL BAŞKANI İSHAK ÇELEBİ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASINDA, “ÖĞRETMENLERİMİZ EKONOMİK, MESLEKİ, ÖZLÜK VE DEMOKRATİK SORUNLAR ALTINDA EZİLMEKTE VE MESLEĞİNE KÜSTÜRÜLMEKTEDİR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çelebi: “Öğretmenler günü buruk kutlanıyor”
225 views
24 Kasım 2020 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı İshak Çelebi, Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, “Öğretmenlerimiz ekonomik, mesleki, özlük ve demokratik sorunlar altında ezilmekte ve mesleğine küstürülmektedir” dedi.

Türkiye’de öğretmenlerin eline yoksulluk sınırının altında bir ücret geçtiğini, öğretmenlerin büyük bölümünün geçimlerini ikinci, üçüncü işlerle sağlamaya çalıştıklarını, öğretmenlerin yaptığı ek işler açısından artık olağan görüldüğünü ve izlenen ücret politikaları nedeniyle öğretmenlerin giderek fakirleşmeye başladıklarını söyleyen DES Genel Başkanı İshak Çelebi, “Ülkemizde öğretmenler günü yoksulluğun, eşitsizliğin ve adaletsiz politikaların gölgesinde kutlamaktadır. Küreselleşmeyle birlikte Türkiye’de de hemen her ülkede izlenmeye başlayan neo-liberal ekonomik politikalar nedeniyle öğretmenlerin ciddi maddi sıkıntılar çektiğine tanık oluyoruz. Dünyada yaşanan değişim, teknolojik, sosyal ve siyasal gelişmelere bağlı olarak öğretmenlik mesleğinin önem ve itibar kaybına uğradığını görüyoruz” dedi.

Öğretmenlerin başta ücret ve özlük politikaları olmak üzere öğretmenliğin tekrar seçkin bir meslek haline getirilmesini beklediklerini belirten Çelebi, “DES olarak, yaşadığımız bütün sorunlara rağmen bütün öğretmenlerimizin, eğitim çalışanlarımızın öğretmenler gününü kutluyoruz.” Diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.