Erzurum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Tufan ve YÖK Üyesi Yaylalı’dan Atatürk Üniversitesine ziyaret

BİR DİZİ ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNMAK ÜZERE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİNE GELEN YÜKSEKÖĞRETİM KURULU (YÖK) YÜRÜTME KURULU ÜYESİ PROF. DR. ZELİHA KOÇAK TUFAN VE YÖK ÜYESİ PROF. DR. MUAMMER YAYLALI, REKTÖR PROF. DR. ÖMER ÇOMAKLI’YI ZİYARET ETTİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Tufan ve YÖK Üyesi Yaylalı’dan Atatürk Üniversitesine ziyaret
32 views
04 Ağustos 2021 - 15:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Atatürk Üniversitesine gelen Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan ve YÖK Üyesi Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret etti.

“Çalışmalarımızda yeni YÖK vizyonunu dikkate alıyoruz”

Rektör Çomaklı ile bir araya gelen Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan ve Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Atatürk Üniversitesinin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Üniversite ve projeleri ile ilgili konuklarına bilgi aktaran Rektör Çomaklı, Atatürk Üniversitesinin Yeni YÖK Vizyonu yaklaşımını dikkate alarak eğitim, AR-GE, sanayi ve topluma fayda anlamında çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

2021-2022 eğitim öğretim yılında da Atatürk Üniversitesinin her yıl olduğu gibi yine en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer alacağını aktaran Prof. Dr. Çomaklı, tercih edilme sebebinin lisans ve lisansüstü programlarda verilen eğitimin kalitesi ile doğru orantılı olduğunu söyledi.

“YÖK’ün en önemli paydaşlarından biri Atatürk Üniversitesi”

Atatürk Üniversitesinin 64 yıllık eğitim hayatında önemli başarılara imza attığını belirten Prof. Dr. Tufan, YÖK’ün en önemli paydaşlarından birinin yine Atatürk Üniversitesi olduğuna dikkat çekti.

Daha önceki üniversite ziyaretinde önemli birimlerin çalışmalarını yerinde incelediğini vurgulayan Tufan, YÖK’ün en önemli paydaşlarından birinin Atatürk Üniversitesi olduğunu, YÖK tarafından hayata geçirilecek projelerde ise en büyük destekçilerin yine üniversiteler olduğunu aktardı.

Geçmişte Atatürk Üniversitesinde eğitim veren bir öğretim üyesi olarak üniversiteyi yakından tanıdığını söyleyen Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Atatürk Üniversitesinin ülke yükseköğretimine önemli katkılar sunduğunu ve bölgesindeki diğer üniversitelere birçok konuda yardımcı olduğunu ifade etti.

Ziyaretin sonunda Rektör Çomaklı, Prof. Dr. Tufan’a Türkiye’nin 2023 vizyon projelerinden olan Doğu Anadolu Gözlemevi (DAG) hakkında bilgi verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.